کودکان فقير در انتظار لپ تاپ های صد دلاری

قصد دارم به مرور نکاتی را در مورد نظام تامین اجتماعی در هلند البته تا حد اطلاعم به نگارش در آورم. ولی فعلا بگذارید چند جمله ای در مورد طرح لپ تاپ های صد دلاری بنویسم. به نظر طرح جالبی می رسد اگر در اجرا دچار آفت نشودnews_8937.jpg

در طرح موسوم به  "جي وان جي وان"   که مرحله اول آن از دوازدهم نوامبر (سوم آبان) به صورت اینترنتی  به اجرا گذاشته می شود ، لپ تاپ‌هاي ارزان قیمتی  موسوم به "صد دلاري" به متقاضیان عرضه می شود. البته در حال حاضر قیمت لپ تاپ ها در حدود ۲۰۰ دلار است که مجریان طرح امید دارند که با تولید انبوه ان قیمت به سطح صد دلار کاهش یابد. 

در این طرح خریداران  بهای دو لپ تاپ ( ۳۹۹ دلار ) را پرداخت می کنند ولی  تنها یک لپ تاپ دریافت می کنند. لپ تاپ دوم به کودکان کشورهای فقیر  از جمله کودکان رواندا ، اففانستان و ... هدیه می شود.  اين لپ تاپ‌های کوچک  با باتري خورشيدي، پمپ پايي يا شارژرهاي هندلي قابل استفاده‌اند و جعبه محافظ آن از مواد ضد آب ساخته شده است.  اطلاعات تکمیلی  ۱ ، ۲.

پیوند ها : ژاپني‌ها وام ‌طلاق می گیرند: در ژاپن فردي كه به علتي مانند خيانت عامل طلاق شناخته مي‌شود بايد به طور ميانگين 4 ميليون ين (17 هزار پوند) را براي جبران خسارت شريك زندگي خود بپردازد‌.

در جستجوی خدا در مغز: محققین دانشگاه مونترآل کانادا اخیرا آزمایشاتی با استفاده از fMRI از مغز راهبه ها, کشیشها و رباهای یهودی در حال جواب دادن به سئوالات مردم و در حالی که آنها در حال بازگویی احساسات عمیق مذهبی خود بوده اند کرده اند تا ببینند آیا منطقه خاصی از مغز است که به اینگونه احساسات مذهبی تعلق دارد. اینگونه تحقیقات نه تنها بخاطر کنجکاوی علمی بلکه با این نیت هم انجام می شود که بدین وسیله ممکن است بتوان نورونهای منطقه خاصی از مغز را تحریک کرد تا آنهایی را که هرگز اینگونه تجربیات مذهبی علیرغم میل باطنی شان نداشته اند, به دست یافتن به اینگونه آرامشهای معنوی کمک کرد. ....

 موش ها با اقوام نزدیک خود ازدواج نمی کنند:  به گزارش سرویس علمی-آموزشی خبرگزاری انتخاب به نقل از يورک آلرت، اين توانايي موش ها در تشخيص نزديکان خود و اجتناب از انتخاب جفت از ميان آنها ريشه در ژن هاي آنان دارد، به نحوي که موش ها با تشخيص انواع خاصي از مولکول هاي پروتئيني که در ادرار انها يافت مي شود به خوبي مي توانند نزديکان خود را از ديگران تشخيص دهند.

دوچرخه سواری یک کیلومتری رایگان در پایتخت: به همت معاون حمل و نقل وترافیک 322898_orig.jpgشهرداری تهران مسافران ایستگاه مترو فاصله یک کیلومتری از پارکینگ تا ایستگاه مترو را با دوچرخه سواری در زمان کوتاهی طی می کنند. ...معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه گفت: این مسیر کاملا ایمن سازی و مسیر تردد دوچرخه‌ها از سایر وسایل نقلیه جداسازی شده است و تمام دوچرخه‌ها به صورت رایگان و بدون دریافت مدرک خاصی در اختیار شهروندان قرار می گیرد. وی تاکید کرد: بنای رایگان بودن استفاده از دوچرخه برای شهروندان و اخذ نكردن مدرک خاص بر اعتماد به مردم گذاشته شده است و این اطمینان وجود دارد که چنین اقداماتی می‌تواند، زمینه‌ساز ایجاد اعتماد دوسویه باشد.( ارایه دوچرخه رایگان در نخستین خط دوچرخه سواری پایتخت(عکس)

/ 26 نظر / 64 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جناب کارگردان

سلام بر خاطراتچی عزيز قصد کرده بودم تا دوباره شروع به نوشتن نکرده ام مزاحم دوستان نشوم و بلاخره هم چنين شد . راستی بلاخره ماجرای دزدی منزل چه شد ؟ نتوانستيد طرف را گيربندازيد؟

جناب کارگردان

سلام بر خاطراتچی عزيز قصد کرده بودم تا دوباره شروع به نوشتن نکرده ام مزاحم دوستان نشوم و بلاخره هم چنين شد . راستی بلاخره ماجرای دزدی منزل چه شد ؟ نتوانستيد طرف را گيربندازيد؟ طرح اين لپ تاپها هم که فکر نميکنم موفق شود چون تازگيها شرکت ايسوس دارد نوعی جديدتر و کاربرديتر را روانه بازار ميکند .

هستی .

سلام جناب خاطراتچی . کمتر می نویسید . امید وارم مشکل خاصی نباشد .این مورد موش ها بسیار جالب بود در هر صورت من هم گاهی آپ می کنم .

مهنوش

سلام دوست گرامی من احتیاج به یک سری اطلاعات در زمینه خدمات ایرانی در شهر شما دارم می تونید من رو کمک کنید؟ منتظر پاسخ شما هستم با تشکر

مليحه

سلام دوست قديمی جناب خاطراتچی عزيز گفتيم عرض ادبی کنيم اينجام که ...

ارام

آی دوووووووووووووووووووووووووووووست؟؟؟ کجايی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ديگه نمينويسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ يا آمدی ايران؟؟!! هر کجای که باشی شاد باشی و سلامت

زيتا

سلام.ميشه فهميد که کارتان زياد هست اميدوارم که روبراه هم باشد

محسن داداشی - - -!

سلام یه سری طرح اندیشه ایرانی تهیه کردم فقط نیازمند اجازه شما هستم برای قرار دادن آنها خیلی وقت نمیگیره اما نتیجه خوبی داره. اگر فرصت داشتید از طریق ایمیل بهم خبر بدید ممنون